Rakytník

Rakytník řešetlákový patří mezi plodiny. Rakytníkový sirup spolu s dalšími rakytníkovými produkty vás udrží v dobré fyzické kondici po celý rok. Mezi nejoblíbenější rakytníkové produkty patří rakytníkový olej, rakytníkový sirup, likér, džem a šťáva

Jeden plod rakytníku obsahuje denní doporučenou dávku vitaminu C, dále pak vitamíny A, D, B, E, F nebo K. Rakytník řešetlákový je bohatý na organické kyseliny, minerály (železo apod.) a další důležité látky. Rakytník řešetlákový má řadu pozitivních účinků, díky kterým se z něj vyrábí i mnoho zajímavých produktů.
Rakytník řešetlákový posiluje obranyschopnost organismu. Užívá se proto jako prevence proti chřipkám a dalším infekčním onemocněním. Mohou ho užívat děti, dospělí i senioři. Rakytník řešetlákový pozitivně ovlivňuje činnost jater, plic a trávící funkci. Dále pomáhá proti nejrůznějším kožním problémům, jako je akné, popáleniny nebo omrzliny. Z dalších účinků je známo například, že rakytník řešetlákový čistí organismus a může se tedy užívat i při detoxikacích. Rakytník reguluje krevní oběh a ovlivňuje krvetvorbu. Je účinný na revmatismus a jeho užívání zvyšuje odolnost vůči stresu.


Rakytníkový olej je zdrojem vitaminů A, C, E a K. Je oblíbený pro vnitřní i vnější použití. Rakytník řešetlákový jako olej má významné regenerační schopnosti.

Rakytníkový sirup je bohatý na vitamíny a železo. Rakytník se v této formě užívá vnitřně, a to při žaludečních potížích, pro posílení imunity, proti únavě nebo při chřipce.

 

 

Jihomoravský kraj

Nový sad Třešňovka, Troskotovice
737 202 002

Moravskoslezský kraj

Lhotka 91
602 227 350
Sosnová 107, Sosnová
731 163 886

Zlínský kraj

Štítná Nad Vláří 284
733 198 494
Chmelnice 394, Bojkovice
777 579 776